Як позбутися неприємного запаху взуття

23.06.21, 15:06

как избавиться от неприятного запаха обуви

Неприємний запах взуття: як боротися?

Кожному доводилося стикатися з неприємним запахом взуття, це дуже актуальна проблема серед усіх верств населення. Це не тільки естетично неприємно, але і може загрожувати здоров'ю ніг і стану нігтів, тому з неприємним запахом потрібно боротися відразу за фактом його появи.

Швидкі способи боротьби з легким запахом

Якщо запах у взутті несуттєвий, але все ж викликає дискомфорт, можна скористатися одним з найшвидших і легких способів:

- Харчова сода. Простий і ефективний спосіб по видаленню неприємного запаху. Слід насипати 50 гр (столову ложку) харчової соди у взуття та трохи потрясти його, після чого залишити на пару годин. Такий спосіб не рекомендується використовувати для шкіряного взуття;

- газета. Потрібно звернути в кілька шарів газету, рівномірно розподілити її у внутрішній частина взуття і заховати його в сухе місце. Папір вбере вологу і усуне запах. Також можна попередньо обприскати газету духами;

- кавові зерна. Потрібно взяти жменю зерен, засипати їх у взуття і залишити його "настоюватися";

- спирт або алкоголь. Змоченим в алкоголі ватним диском або шматком вати обробити проблемні ділянки. Протирати потрібно ретельно, не залишаючи прогалин.

Як боротися з сильним запахом?

Якщо неприємний запах у взутті став великою проблемою, то діяти потрібно кардинально. Кілька способів, які допоможуть позбутися сильного запаху у взутті:

- Прання в пральній машині. Потрібно витягнути з взуття устілки і шнурки, після чого випрати взуття в пральній машині. Вкрай важливо, щоб крім взуття в машинці нічого не було. Після прання взуття рекомендується вивісити сушитися на сонці. Слід звернути увагу, що не для всього взуття підходить такий спосіб, наприклад, не варто прати взуття зі шкіри;

- покупка нових устілок, бажано в аптеці або в фірмових взуттєвих магазинах;

- дезінфекція взуття. Проводити її можна за допомогою налитого в взуття спирту (на 5 хвилин), сумішшю води і хлорки (1: 1), яку потрібно залити в пирскавку і обробити внутрішню частину взуття, або ж за допомогою спеціального засобу, придбаного в аптеці.

А може справа в ногах?

Якщо після носіння будь-якого взуття залишається неприємний запах, то саме час подбати про свої ноги. Слід регулярно мити ноги і парити їх в гарячій воді. Також не буде зайвим використання всіляких засобів від грибка.

Відмінним способом є тальк, він буде вбирати вологу і не давати бактеріям, які провокують виникнення запаху, розмножуватися і поширюватися. Також можна звернутися в аптеку або до відповідного лікаря.