Як відрізнити натуральну шкіру від штучної?

23.06.21, 15:06

Як зрозуміти, з якого матеріалу зроблене взуття?

як відрізнити натуральну шкіру від шкірзамінника

Взуття з натуральної шкіри є найдовговічнішим, практичним і зручним в носінні. Знаючи це, деякі недобросовісні продавці намагаються видати за натуральну дешеву екошкіру. Як не зробити помилку при виборі відповідної моделі і відрізнити натуральний матеріал від шкірозамінника? Радимо звернути увагу на наступні ознаки:

• зовнішній вигляд виробу;

• його вартість;

• тактильні відчуття;

• шви;

• запах і ін.

Вартість і зовнішній вигляд

Одним з важливих показників є вартість виробу. Пам'ятайте, що взуття, зроблене з натуральної шкіри, не може бути дешевим. Якщо продавець стверджує, що недорогі туфлі виготовлені з натуральної шкіри, не варто йому вірити.

На кожному шкіряному виробі зазвичай є ярлик, зроблений з матеріалу, який використовувався для його пошиття. За його зворотнім боком можна зрозуміти, чи натуральний це матеріал. У шкірозамінників в якості основи зазвичай використовується тканина або інший підкладковий матеріал.

Еластичність і м'якість

Натуральний матеріал зазвичай м'якше штучного. Він більш еластичний і розтягується нерівномірно. Шкірозамінник розтягується більш рівномірно. При розтягуванні він нагадує гуму.

Натиснувши на поверхню натурального виробу, ви відчуєте її пружність і щільність. Новоутворена вм'ятина швидко зникне. Екокожа майже не продавлюється, слід на ній зберігається довше.

Перевірка за допомогою вогню

Цей спосіб перевірки є найбільш жорстким, але, разом з тим, і найбільш наочним. Якщо до поверхні взуття піднести запалений сірник, можна точно визначити вид матеріалу.

Кожзам в такій ситуації відразу ж починає плавиться. А от шкіра впливу вогню не боїться і свою структуру не змінює.

Перевірка швів

Певні висновки можна зробити і на основі огляду швів виробу. У моделей, зроблених з натуральної шкіри, вони зазвичай залишаються незастроченими. Найчастіше їх просто шліфують, надаючи округлу форму.

Якщо шви застрочені, швидше за все, перед вами взуття зі шкірозамінника. Шви у таких виробів мають пласку форму. Крім цього, вони зазвичай бувають набагато тонше, ніж у натуральних моделей.

специфічний запах

Визначити якість взуття по запаху можуть не всі, але деяким це все ж вдається. У натуральної сировини є особливий, характерний запах. Штучні матеріали зазвичай пахнуть клейонкою або пластиком.

Багато виробників, щоб ввести покупців в оману, додають до складу штучних матеріалів спеціальні ароматизатори. Через це взуття, що випускається ними не має ніякого запаху.