Як правильно зберігати взуття

23.06.21, 15:06

как правильно хранить обувь

Правильне зберігання взуття гарантує його збереження і довгий термін служби. Якщо неналежно зберігати чобітки, кросівки і туфлі, з часом вони втратять свою привабливість, розсохнуться і потьмяніють. Особливо до цього схильне шкіряне взуття. Воно легко вбирає вогкість, втрачає форму, а при надмірній сухості в місці зберігання - розсихається.

Проблему завжди простіше попередити, ніж вирішити. Щоб на початку сезону взуття радувала своїм гідним виглядом і було готове до носіння, варто скористатися кількома порадами по його правильному зберіганню.

Підготовка до тривалого зберігання

Перш ніж відправити улюблені чоботи або босоніжки на кілька місяців в шафу, необхідно виконати декілька нескладних дій:

• вимити їх;

• висушити;

• змастити захисним кремом;

• туго набити папером.

Для очищення використовують слабкий мильний розчин, щітку з м'якою щетиною і ганчірку. Не варто повністю занурювати взуття в воду. Його потрібно тільки протирати вологою ганчіркою. Особливо акуратно варто обходитися з туфлями, декорованими паєтками або намистинками. Забруднення, що в'їлися з кросівок і черевиків видаляють за допомогою щітки.

Після миття, взуття слід добре протерти чистою серветкою і дати йому якийсь час для повного висихання. Сушити треба при кімнатній температурі, подалі від прямих променів сонця і тепла. Після цього взуття потрібно перевірити на наявність пошкоджень. При необхідності - віднести в ремонтну майстерню.

В кінці шкіряні чобітки, туфлі і кросівки змащують захисним кремом відповідного відтінку (або прозорим). Зсередини їх обробляють дезінфікуючими засобами, провітрюють і щільно набивають папером, щоб зберегти форму. Замість паперу можна використовувати пластикові або дерев'яні колодки для взуття.

Місце зберігання

Зберігають взуття в сухому приміщенні при t не нижче + 15 ° C. У холоді і вогкості воно покривається пліснявою і гниє. З цієї причини не варто використовувати в якості місця зберігання комори, балкони та горища. Необхідно подбати і про те, щоб взуття, що не використовується в даний момент перебувало подалі від джерел тепла, інакше воно розсохнеться і потріскається.

Краще всього улюблені черевички і босоніжки будуть себе почувати в шафі або гардеробній. Можна використовувати спеціальні взуттєвниці, коробки. Ці прості пристосування допоможуть тримати всі пари в ідеальному порядку.

Чоботи з високими халявами особливо примхливі в плані зберігання. Їх не можна складати, інакше в місці згину утворюється негарна вм'ятина. Щоб цього не відбувалося, в халяви поміщають спеціальні розпірки. Через брак оних можна використовувати відповідні за розміром, чисті пластикові пляшки.

Не варто складати чоботи в шафі або коробці один на одного. Від цього шкіра тьмяніє, замша приминається, а інші матеріали затираються. Краще перекласти вироби м'якою тканиною на зразок прокладки. Застосовуючи ці поради, ви надовго збережете своє улюблене взуття в прекрасній формі.